Producenci

Dlaczego kawy kraftowe cieszą się tak dużą popularnością?

Dlaczego kawy kraftowe cieszą się tak dużą popularnością?

Określenie "kraftowy" ma swoje korzenie w języku angielskim i oznacza, że jakiś wyrób jest  produktem rzemieślniczym, dopracowanym w sposób ręczny i produkowanym na małą skalę według starannie skomponowanej receptury. Termin ten stosowany jest najczęściej w odniesieniu do nowych rodzajów piwa, które na polskim rynku zdobywają coraz większą popularność. Jednak na tym nie koniec! Prawdziwa rewolucja kraftowa ma też związek z produkcją kawy, która spełnia najwyższe standardy i której smak wyróżnia się niezwykłą głębią. Co jest przyczyną takich zmian? Dlaczego kawy kraftowe są tak popularne i przyciągają coraz większą rzeszę odbiorców? W naszym artykule wyjaśniamy ten fenomen.

Dlaczego kawy kraftowe są tak popularne?

Kawy kraftowe to mieszanki, które powstają na małą skalę, dzięki czemu są wysublimowane i niepowtarzalne, a do tego wyróżniają się doskonałą jakością. Propozycje tego typu nie powstają masowo i nie są produktami, które możemy spotkać na półkach każdego sklepu z artykułami spożywczymi. To mieszanki ziaren z najwyższej półki, które do niedawna zaspokajały jedynie gusta koneserów. Obecnie kawy kraftowe są dostępne dla każdego, kto lubi zacząć dzień od filiżanki tego popularnego na całym świecie napoju.

Dlaczego popularność produktów kraftowych rośnie? Jest tak przede wszystkim dlatego, że coraz więcej osób chce wiedzieć, co znajduje się w ich filiżance. Jako odbiorcy chcemy też znać pochodzenie danej kawy i zaczynamy rozumieć, że mieszanki z innych krajów, a nawet z innych plantacji znajdujących się na terenie tego samego państwa, mają zupełnie inne walory. Wszystko to sprawia, że wybieramy bardziej świadomie i chcemy cieszyć się smakiem, który naprawdę pobudza nasze kubki smakowe, sprawiając nam przyjemność.

Jakość ma znaczenie

Ogromne znaczenie w rosnącej popularności kaw kraftowych ma także fakt, że coraz większa liczba odbiorców stawia na jakość, a nie na niską cenę. Rozumiemy, że aromatyczne mieszanki ziaren są tworzone ręcznie i według najwyższych standardów, dlatego swoimi wyborami doceniamy starania producentów. Coraz częściej sięgamy także po tzw. kawy speciality, czyli propozycje światowej klasy. Produkty te są wyróżnione tytułem Q Arabica Grader, pochodzą zawsze z pojedynczej plantacji, a w czasie ich tworzenia stosowany jest rzemieślniczy wypał, trwający nie kilka, ale kilkanaście minut. Dbałość o detale sprawia, że kawy speciality wyróżniają się delikatnymi nutami, które oddają szczególny charakter danej plantacji.

Kawy typu speciality to niewielka część światowej produkcji, dlatego do niedawna były one dostępne jedynie dla koneserów. Obecnie jednak dzięki szeroko pojętej kraftowej rewolucji,  każdy z nas może cieszyć się ich smakiem i jakością.

Kraftowa rewolucja 

Rewolucja kraftowa - widoczna zarówno w procesie wytwarzania kawy, jak i w procesie jej kupowania - to zmiany, których nie da się zatrzymać. Ogarnęła ona cały świat i zmieniła nawet masowe, komercyjne marki, które widzą, że potrzeby odbiorców nie są już takie same: liczy się jakość, pochodzenia i doskonały, głęboki smak. 

Zmiana myślenia odbiorców jest związana z większym dostępem do informacji możliwym przy pomocy książek, mediów, forów internetowych, a także popularnych kawiarni, które serwują napoje na bazie mieszanek kraftowych. Gdy raz zasmakujemy rzemieślniczej, tworzonej z pasją propozycji, nie wrócimy już do zwykłej, tworzonej masowo kawy. 

Nasza oferta

Jeśli i Ty chcesz przejść do świata pysznych kaw kraftowych, skorzystaj z naszej oferty. Dzięki produktom, które dla Ciebie przygotowaliśmy możesz cieszyć się niepowtarzalnym smakiem w zaciszu swojego domu. Dlaczego nasze produkty są tak wyjątkowe? Przede wszystkim dlatego, że w codziennej pracy kierujemy się ideami wellbeing, sharing knowledge i hygge. Chcemy rozpieszczać Twoje podniebienie, dlatego oferujemy rzemieślnicze propozycje Cafe Zinia, które różnią się swoim smakiem, aromatem i intensywnością. Sprawdź naszą ofertę i przekonaj się, która propozycja sprawdzi się w Twoim domu!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl