Producenci

Jaką kawę wybierać do ekspresów kolbowych?

Jaką kawę wybierać do ekspresów kolbowych?

Ekspresy kolbowe to takie urządzenia, które wymagają po prostu wcześniejszego zmielenia ziaren, aby móc przygotować kawę. Wcale nie oznacza to jednak, że będzie ona gorszej jakości oraz pozbawiona aromatu. Jakie jednak rodzaje najlepiej sprawdzą się w przypadku takich urządzeń oraz czym dokładnie kierować się przy wyborze ziaren?

Kawa do ekspresu kolbowego

Osoby, które chcą jak najszybciej cieszyć się ze smaku aromatycznego napoju jakim jest kawa, mogą skorzystać z gotowej mieszanki. W większości przypadków będzie ona miała jednak zdecydowanie mniej głębi, aniżeli świeżo zmielona. Trzeba pamiętać także o tym, że kawa do ekspresów kolbowych nie może zostać zmielona ani zbyt grubo (nie zaparzy się w odpowiedni sposób), ani zbyt drobno (doprowadzi to do pojawienia się w naparze fusów).

Właśnie dlatego w przypadku gotowych mieszanek poleca się te średnio zmielone, dzięki którym esencja będzie możliwie najwyższej jakości oraz będzie można przygotować ją w urządzeniu w odpowiedni sposób.

Kompozycje idealne dla prawdziwych smakoszy

Wiemy już, w jaki sposób ziarna powinny zostać zmielone, aby napar gwarantował wyjątkowe doznania podczas picia. Po jakie jednak gatunki w szczególności warto sięgnąć? Oczywiście wiele zależy od osobistych preferencji i gustów smakowych. Generalnie jednak to arabica uważana jest za królową wśród kaw, która polecana jest przede wszystkim smakoszom.

Nie warto się jednak ograniczać i najlepiej ją łączyć, choćby z energetyzującą, bo zawierającą dużo kofeiny robustą. Mieszanka arabiki i robusty to w naszej ofercie Cafe Zinia Early Date, która ma w sobie nutę orzechów, czekolady i cytrusów, co stanowi naprawdę aromatyczną i pobudzającą zmysły mieszankę, która z pewnością nada energii na cały dzień. Co ważne, można używać jej także w ekspresach kolbowych.

Jak widać przy wyborze kawy do ekspresów kolbowych należy kierować się przede wszystkim stopniem zmielenia ziaren. Warto też czytać opisy producentów, bowiem często na opakowaniach można znaleźć informację o tym, że dany rodzaj dedykowany jest właśnie do tego typu urządzeń.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl